عادت های روزانه پوستی
جلیلی   | ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ | ۱ | ۲۶۶ | ۳

عادت های روزانه پوستی

سرم های پوستی برای پوست بسیار مفید هستند و دارای خواص بسیاری می باشند

شما برای داشتن پوستی سالم و زیبا مانند مدل ها و هنرپیشه ها باید به طور روزانه به پوست خود رسیدگی کنید. مدل ها و هنرپیشه ها همیشه پوستی درخشان دارند و از مراقبت های پوستی بی نظیری برخوردار هستند. از آنجایی که ما همه دوست داریم رمز و راز های آن هارا بدانیم، ما با یکی از افراد مشهور که پوستی درخشان دارد گفتگو کردیم و تجربیات پوستی او را با شما دراین مقاله درمیان می گذاریم. کلی فردی است که تجربیات خود را با ما در میان گذاشت.
عادت های روزانه پوستی
او می گوید  در حال مراقبت های جدید برای فصل تابستان است. یکی از محصولات مورد علاقه او در تمام طول سال، کرم های ضد آفتاب است. مصرف همیشگی این کرم باعث جلوگیری از آسیب رساندن خورشید به پوست و هیدراته ماندن آن می شود. او هشدار می دهد که کرم ضد آفتاب را به هیچ عنوان فراموش نکنید و سعی کنید همیشه چندین لایه روی صورت خود بمالید و در صورت نیاز آن را تمدید کنید.
عادت های روزانه پوستی

مراقبت و روتین پوستی صبح و شب

پاک کننده ها: سعی کنید همیشه از محلول های پاک کننده استفاده کنید. این محلول ها آلودگی و کثیفی ها را از روی پوست شما پاک میکنند و باعث تمیزی پوست و منافذ پوست شما می شوند. شما می توانید این محلول ها را با مارک های مختلف از داروخانه ها تهیه کنید. کلی می گوید من همیشه دوست دارم از یک پاک کننده ملایم و سبک استفاده کنم. او محلول های پاک کننده را در روتین پوستی خود قرار داده است و به طور مرتب هروز از آن ها استفاده میکند. اگر شما دارای پوست حساس هستید، از پاک کننده های مخصوص پوست حساس استفاده کنید. پاک کننده ها اغلب نیاز به آبکشی پس از مصرف دارند.
عادت های روزانه پوستی
تونرها: کلی می گوید من عاشق تونر ها هستم و از آن ها به طور روزانه استفاده میکنم. او میگوید من به تونرها به شکل مرطوب کننده های مایع نگاه می کنم. تونر ها باعث متعادل کردن چربی صورت می شوند و دارای خواص مفیدی برای پوست هستند. آن ها معمولا نیاز به آبکشی ندارند و میتوان شب ها قبل از خواب از آن ها استفاده کرد. کلی میگوید من معمولا تونر هایی که حاوی روغن پریموز و بابونه است را شب ها استفاده میکنم. پریموز ترمیم کننده و متعادل کننده پوست است و بابونه برای از بین بردن لک ها و آرامش پوست مصرف می شود.
عادت های روزانه پوستی
سرم های پوستی:  سرم های پوستی برای پوست بسیار مفید هستند و دارای خواص بسیاری می باشند. کلی، از سرم هایی استفاده میکند که حاوی نیاسینامید و ویتامین C هستند. این ویتامین ها هر دو برای کاهش لکه های تیره، روشن کردن پوست و درمان قرمزی بیش از حد استفاده می شوند. مصرف این سرم ها باعث متعادل سازی چربی، شفافیت و براقی پوست می شود. کلی می گوید، من در حال حاضر از سرم نایاکینامید پائولا و سرم ویتامین C استفاده می کنم.
درمان: اگر پوستی آسیب دیده و بدون آب دارید باید به درمان آن بپردازید. کلی می گوید، من دوست دارم از هیالورونیک اسید برای پوستم استفاده کنم (چه در مرطوب کننده و چه در سرم). هیالورونیک اسید می تواند رطوبت و آب پوست شما را با استفاده از مقدار کمی از آن، دو برابر کند. شما می توانید از کرم های مرطوب کننده و سرم هایی که حاوی هیالورونیک اسید هستند در طول روز استفاده کنید تا کم آبی و پوست خشک و آسیب دیده ی خود را درمان کنید.
عادت های روزانه پوستی
مرطوب و نرم کننده: کلی می گوید اگر پوست من بعد ازانجام تمام این مراحل باز رنگ پریده و خشک باشد، من یک لایه ای سبک مرطوب کننده مخصوص پوستم را استفاده می کنم و اجازه می دهم خوب جذب پوستم شود. استفاده از مرطوب کننده به نرمی و درخشش پوست کمک میکند.
کرم های ضد آفتاب: کلی می گوید من عاشق کرم های ضد آفتاب هستم و براساس مقدار قرار گرفتن در معرض نور خورشید روزانه مقدار زیادی از آن ها را استفاده می کنم. حتی اگر زمان کوتاهی را بیرون از خانه باشم یا حتی از خانه نیز بیرون نروم باز هم کرم های ضد آفتاب را استفاده خواهم کرد. کرم های ضد آفتاب باعث جلوگیری از ضرر های بوجود آمده توسط نورهای موجود می شود و عدم حفاظت از پوست در برابر این نورها باعث پیری زودرس، بروز لک و یا حتی سرطان پوست می شود.
عادت های روزانه پوستی
آرایش پوست: کلی می گوید من معمولا در روزها نیز آرایش می کنم، بنابراین معمولا از کرم پودر یا پنکیک هایی استفاده میکنم که داخل آن ها SPF  وجود داشته باشند. من پودرها و کرم هایی را که دارای درصد بالایی از محافظ های UV هستند را دوست دارم، و در حال حاضر از پودر معدنی Laura Mercier که دارای SPF 15 است استفاده می کنم.
پاک کننده آرایش: حتی اگر آرایش روزانه نداشته باشید، از یک پاک کننده آرایش (میسلار واتر) برای پاک کردن کرم های ضد آفتاب و دیگر محصولاتی که روی پوستتان مالیده بودید استفاده کنید. در ابتدا باید با پاک کننده آرایشی، صورت خود را توسط پد یا پنبه تمیز کنید و سپس با محلول شستشوی صورت پوستتان را بشورید. پاک کننده ها باعث می شوند که منافذ پوست شما عمقی تمیز شوند و تمام مواد آرایشی و کرم ها از داخل منافذ پاک شوند و از بروز جوش های سرسیاه جلوگیری می کنند.

منبع:

مطلب خوبی بود

نظر شما
برای ثبت نظر خود لطفا وارد حساب کاربری شوید