درمان موهای سوخته
آفروتایم  | ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ | ۰ | ۳۰ | ۱

درمان موهای سوخته

استفاده زیاد از اتو و سشوار می تواند باعث سوختگی مو شود

چند راه برای درمان موهای سوخته وجود دارد. رنگ کردن مکرر استفاده زیاد از اتو و سشوار مو و مصرف محصولات مراقبت از مو نامناسب همگی می تواند باعث سوختگی مو شود در واقع شما همه رطوبت را از موهای خود گرفته، آن را نابود کرده و مستعد شکستن و خرد شدن نیز هستند تعدادی محصولات مراقبت از مو برای این منظور طراحی شده است تما این به آن معنا نیست که می توانید سلامت موهای خود را به طور کامل به دست بیاورید از چیزهایی که شما می توانید به موی سوخته خود بلافاصله اعمال کرده و برخی از تغییرات دراز مدت که می تواند به شما کمک کند در مقاله زیر معرفی شده است
کوتاهی مو

موهای خود را کوتاه کنید

هنگامی که موهای شما می سوزد، معمولا انتهای آن بیشترین آسیب را می بیند. کوتاهی نوک موهای شما می تواند در ظاهر آن بسیار تاثیر بگذارد. این به این معنا نیست که شما باید موهای خود را فوق العاده کوتاه کنید، هر چند موهای آسیب دیده هر چه بیشتر کوتاه شود باعث سلامت کل موهای شما خواهد شد
سعی کنید موهای خود را هر 6 تا 8 هفته نوک گیری کنید
معمولا یک ½ اینچ (1.25 سانتیمتر) کافی است تا موهای خود را شاداب نگه دارید.

ماسک مو را اعمال کنید

 موی سوخته خشک شده است بنابراین نیاز به رطوبت زیادی دارد. ماسک مو حاوی مواد مرطوب کننده بیشتری نسبت به نرم کننده به طور منظم است، بنابراین می تواند موثر تر موهای شما را آبرسانی کند ماسک را پس از شستن مو به آن اعمال کرده و با استفاده از حوله مو را خشک کنید و آن را به مدت طولانی نگه دارید سپس آن را با آب سرد شستشو دهید
یک ماسک مو را با مواد تشکیل دهنده ای که می تواند موهای آسیب دیده را درمان کند انتخاب کنید مانند روغن جوجوبا، روغن آرگان، پروتئین گندم و کراتین
یک حوله میکرو فیبر یا پوشش پلاستیکی در اطراف سر خود در حالی که ماسک روی سر شما است قرار دهید این مساله می تواند کمک کند تا به راحتی نفوذ به کوتیکول راحت تر شده و اجازه می دهد تا آن موهای شما را موثر تر تعمیر کنید. اگر ماسک حاوی پروتئین باشد، این کار را انجام ندهید.

از یک روغن درمانی استفاده کنید

 موی سوخته می تواند به شدت از استفاده از روغن مو مفید باشد، زیرا به موی سر خود کمک می کند تا شبیه روغن های طبیعی خود را ترشح کند. چهار تا پنج قطره روغن را روی کف دست خود قرار دهید و آن را بین دستان خود قرار دهید. سپس ان را از بین موهای خود در حالی که هنوز هم مرطوب است رد کنید انواع روغن ها به خوبی برای موها مفید است مانند آرگان، نارگیل، جوجوبا، ماکادامی و بادام کار می کنند. شما همچنین می توانید سرم هایی را که حاوی ترکیب دو یا چند روغن هستند پیدا کنید.
طول، ضخامت و مقدار آسیب به موهایتان، میزان روغن مورد نیاز شما را تعیین می کند. با یک تا دو قطره شروع کنید و در صورت لزوم اضافه کنید.
شما همچنین می توانید یک روغن را به انتهای مو خشک و سوخته اعمال کنید. با این وجود، فقط یک یا دو قطره استفاده کنید، زیرا موهایتان ممکن است چرب شود.
برای مو به شدت سوخته، ممکن است بخواهید از یک روغن داغ استفاده کنید. ظرف مخزن روغن را در یک ظرف از آب گرم حرارت دهید و تمام موهای خود را با آن آغشته کنید. یک کلاه حمام یا پوشش پلاستیکی را روی سر خود قرار دهید و روغن را به مدت 30 دقیقه روی سر خود نگه دارید. سپس موهایتان را شامپو کنید
اگر مو به شدت سوخته و آسیب دیده باشد، ممکن است بخواهید ماسک را یک شب روی سر خود نگه دارید. پوشیدن کلاه حمام یا پوشش پلاستیکی روی ماسک، برای پیشگیری از آغشته شدن آن به بالش و پتوی شما می تواند مفید باشد
معمولا توصیه می شود یک ماسک را یکبار در هفته استفاده کنید. اگر موهای شما بسیار آسیب دیده باشد، ممکن است بخواهید از آن دو بار در هفته استفاده کنید.
کاهش شستن مو

کاهش شستن هنگامی که موهای شما آسیب دیده است

 شستشو مکرر موها می تواند رطوبت بیشتری را از موهای شما برداشته و آنها را بدتر کند. به جای شستشو هر روز، هر 2 یا 3 روز موهای خود را شامپو کرده آن ها را هیدراته کنید.
شامپو را هنگام شستن تنها در پوست سر خود اعمال کنید تا رطوبت زیاد را از بین نبرید.
اطمینان حاصل کنید که یک شامپو مرطوب با مواد تشکیل دهنده مانند روغن زیتون یا روغن آرگان، یا گلیسیرین، سوربیتول یا کره شی باتر را انتخاب کنید. اجتناب از شامپوهایی که حاوی روغن معدنی و پترولاطوم هستند، که در واقع می تواند یک پوشش را ایجاد کند که رطوبت را از موهای شما می گیرد

مرطوب کننده را به طور منظم اعمال کنید

 حتی اگر پس از هر بار شستشو از مرطوب کننده استفاده کنید باز هم موهای سوخته شما ممکن است به رطوبت بیشتر نیاز داشته باشد. مرطوب کننده در طول روز رطوبت را فراهم می کند، زیرا شما آن را شستشو نمی کنید. مرطوب کننده را در حالی که موهای شما هنوز مرطوب است اعمال کرده و موها را شانه کنید تا مطمئن شوید که به تمام قسمت های مو اعمال شده است برای موهای ضخیم و دانه درشت، بهتر است از یک فرمول کرم یا لوسیون مخصوص استفاده کنید.
استفاده از وسایل حرارتی

استفاده از وسایل حرارت دهنده را محدود کنید

 در حالی که وسایل حرارت دهنده می تواند موهای شما را شگفت انگیز جلوه دهد، همچنین رطوبت را از مو های شما می گیرد. به همین دلیل است که موهای شما می سوزد. سعی کنید از استفاده از وسایل پیچشی یا حلقه کردن مو، اتوهای مو مسطح، و حتی تا حد امکان خشک کردن را محدود کنید. موهای خود را هنگامی که آن را شستشو می کنید، خشک کنید و بافت طبیعی مو خود را به جای پیچاندن یا صاف کردن آن انجام دهید
هنگامی که شما موهای خود را اتو یا شوار می کشید، ابتدا برای جلوگیری از آسیب به موها، از یک محافظ حرارتی استفاده کنید. فرمولهای محافظتی کرم یا لوسیون برای موهای ضخیم نیز مناسب هستند. اسپری ها برای موهای نازک کار می کنند.

موهای خود را بیش از حد رنگ نکنید

 هنگامی که موهای شما می سوزد، اغلب نتیجه دکلره یا سایر روش های رنگ آمیزی است. در حالی که گاه به گاه رنگ کردن مو صدمه نمی زند، از حداکثر استفاده از سفید کننده اجتناب کنید. به آرامی تغییر رنگ را انجام دهید تا آن که به طور ناگهانی تبدیل به یک رنگ روشن شود.

از موهای خود در برابر عناصر خارجی محافظت کنید

این فقط رنگ کردن مو و استفاده از وسایل گرمایی نیست که می تواند موهای شما را آسیب برساند. خورشید، آب نمک، کلر و دیگر عوامل محیطی می تواند برای موهای سوخته  نیز مشکل باشد. اگر قصد دارید وقت خود را در خورشید صرف کنید، کلاه بپوشید. اگر شما در حال شنا در اقیانوس یا استخر هستید، موهای خود را با آب پاک کنید تا از جذب آب نمک یا کلر جلوگیری کنید، و به محض این که شنا کردید موها را شستشو دهید.
برخی از نرم کننده ها و سایر محصولات طراحی شامل مواد حاوی محافظه ای اشعه ماوراء بنفش هستند که مو را در برابر آفتاب نیز محافظت می کنند.
قبل از اینکه به شنا بپردازید، توصیه می شود که این مواد را به موهای خود اعمال کنید تا آنها را از جذب مواد شیمیایی و مواد معدنی که ممکن است در آب باشد محافظت کنید.

منبع:
نظر شما
برای ثبت نظر خود لطفا وارد حساب کاربری شوید