مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ
درودیان  | ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ | ۱ | ۷۱ | ۲

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

با مراقبت های لازم پس از میکروبلیدینگ می توان میزان ماندگاری را افزایش داد

میکروبلیدینگ یک روش است که ادعا می کند که ظاهر ابروها را بهبود می بخشد
میکروبلیدینگ توسط تکنسین آموزش دیده انجام می شود. آنها ممکن است مجوز خاصی برای انجام این روش داشته باشند و یا ممکن است بسته به نوع کشوری که در آن کار می کنند مجوز دریافت کنند. این فرد با استفاده از ابزار خاصی در به دقت خطوط را ترسیم می کند. این روش شامل صدها خطوط ضربه ای کوچک است که ساختار بافتی شبیه موهای ابرو را دارد نتایج میکروبلیدینگ می تواند 12-18 ماه طول بکشد، که بخش بزرگی از آن قابل ترمیم است.
میکروبلیدینگ به داخل پوست در ناحیه ابروهای طراحی شده و رنگدانه را در برش های مختلف قرار می دهد. اگر شما در حال بررسی آن هستید، چندین چیز وجود دارد که باید درباره ترمیم و نگهداری و مراقبت بعد از آن بدانید. پوست شما پس از آن حساس خواهد بود و شما باید از تماس با آن منطقه یا آب 10 روز پس از انجام آن خودداری کنید.
مراقبت های پس از میکروبلیدینگ

مراقبت از پوست بعد از میکروبلیدینگ

مراقبت از ناحیه پوست که در آن میکروبلیدینگ قرار دارد، مشابه مراقبت از خال کوبی است، فقط کمی شدید تر است. رنگدانه بلافاصله پس از عمل میکروبلیدینگ کاملا تیره است و پوست زیر آن قرمز خواهد بود. حدود دو ساعت پس از میکروبلیدینگ، شما باید گوش پنبه مرطوب را که در آب استریل شده در این منطقه قرار دهید. این باعث می شود هر رنگ اضافی که بر روی پوست شماست پاک شود. همچنین این منطقه استریل را حفظ خواهد کرد. از 7 تا 14 روز طول خواهد کشید تا پوست شروع به بهبود کرده و رنگدانه اصلی ظاهر شود.
این مراحل را دنبال کنید تا پوست خود را درست پس از میکروبلیدینگ مراقبت کنید:
اجتناب از خیس شدن سطح تا 10 روز پس از میکروبلیدینگ ، شاملقرار دادن روی ابرو در طول حمام.
آرایش را حداقل یک هفته انجام ندهید. این به این دلیل است که رنگدانه ها هنوز به سطح پوست شما نرسیده اند.
از خارش ابرو به شدت اجتناب کنید.
اجتناب از سونا، شنا، و عرق بیش از حد تا زمانی که منطقه به طور کامل بهبود یابد
موهای خود را از خط ابروی خود دور کنید.
هر کرم مرطوب کننده یا درمان کننده ابرو را که توسط تکنسین شما ارائه شده است اعمال کنید.

نکات ترمیم و نگهداری میکروبلیدینگ

اکثر تکنسین ها توصیه می کنند حداقل یکبار در سال یک ترمیم ابروهای میکروبلیدینگ داشته باشید. این ترمیم شامل اضافه کردن رنگدانه به طرح کلی از میکروبلیدینگ هایی است که قبلا داشتید.
پس از آن پوست شما به طور کامل بهبود می یابد، شما باید با مراقبت مناسب ار پوست سرعت بهبود میکروبلیدینگ را بالا ببرید. اعمال یک کرم ضدآفتاب به سطح میکروبلیدینگ ممکن است به جلوگیری از تیره شدن پوست کمک کند. مانند سایر درمان های آرایشی مانند تاتو ابرو  میکروبلیدینگ دائمی است اما محو خواهد شد. از آنجا که مقدار کمی از رنگدانه مورد استفاده قرار می گیرد، محو شدن می تواند با سرعت بیشتری نسبت به تاتو صورت ایجاد شود. دو سال بعد از مراحل اولیه شما به احتمال زیاد باید این روش را به طور کامل تکرار کنید.
عوارض احتمالی میکروبلیدینگ

عوارض احتمالی میکروبلیدینگ

عفونت های پوستی به علت تحریک و یا واکنش های آلرژیک از رنگدانه یک عوارض ممکن از میکروبلیدینگ است.
طبیعی است که در طول درمان درد و ناراحتی داشته باشید و بعدا ممکن است احساس درد کمتری داشته باشید. پس از ترک دفتر تکنسین، درد ناحیه آسیب دیده طبیعی نیست. شما باید توجه دقیقی به منطقه میکروبلیدینگ داشته باشید تا ببینید که آیا آن پف کرده یا بالا میرود. هر علامت از ترشحات زرد و یا قرمزی بیش از حد می تواند نشانه ای از شروع عفونت باشد.
اگر ناحیه متورم شده است، پس از دو هفته، یا بعد از گذشت یک هفته، به فورا به پزشک مراجعه کنید. عفونت در ناحیه ابرو بسیار خطرناک است به خصوص اگر به جریان خون شما برسد، زیرا این ناحیه به چشم و مغز شما نزدیک است. اگر یک عفونت از میکروبلیدینگ را دریافت کنید، به درمان سریع آنتی بیوتیک نیاز خواهید داشت.
افرادی که باردار هستند، مستعد ابتلا به کلوئید هستند و یا پیوند عضو داشته باشند، باید از میکروبلیدینگ اجتناب کنند. اگر کبد خطرناک یا شرایط ویروسی مثل هپاتیت دارید، باید احتیاط کنید.
مهمترین کاری که می توانید برای جلوگیری از عفونت میکروبلیدینگ انجام دهید این است که در مورد تکنسین خود تحقیق کنید. هر دولتی نیازمند تکنسین دارای مجوز نیست. شما باید بپرسید که آیا آنها مجوز دارند و مجوز را مشاهده کنید. اگر آنها مجوز ندارند، درخواست مجوز کار یا بازرسی از اداره بهداشت را درخواست کنید. حضور هر یک از اینها موجب می شود که آنها به عنوان یک ارائه دهنده مشروع بیشتر باشند.
ابزار مورد استفاده برای روش میکروبلیدینگ همیشه باید یک بار مصرف باشد. اگر تکنسین ابزار میکروبلیدینگ را جلوی خود شما باز نکند باید احساس خطر کرده و سریعا اقدامات لازم را انجام دهید
در حالی که میکروبلیدینگ به طور کلی به عنوان دیگر انواع خالکوبی در نظر گرفته می شود، تحقیقات پزشکی یا مطالعات بالینی کمی برای انجام این کار وجود دارد.

منبع:

👏👏

نظر شما
برای ثبت نظر خود لطفا وارد حساب کاربری شوید