چگونگی پاک کردن آرایش های دائمی
جلیلی   | ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ | ۰ | ۵۹ | ۳

چگونگی پاک کردن آرایش های دائمی

تکنسین ها معمولا از لیزر برای حذف و پاک کردن آرایش های دائمی استفاده می کنند

آرایش دائمی یک روش زیبایی است که بسیاری از خانم ها با استفاده از خال کوبی و تاتو، آرایش های دائم را  تجربه می کنند. نام های دیگر آرایش های دائم عبارتند از میکروپیگمانتاسازی، رنگدانه سازی پوستی،آرایش دائم و تاتوی آرایشی. تکنیک های استفاده از آرایش های دائمی شامل نفوذ کردن رنگدانه توسط سوزن ها به پوست و انتقال رنگدانه است. بنابراین، آرایش های دائمی اساسا پایدار و ماندگار هستند. اگرچه آرایش دائمی در سالهای اخیر محبوبیت فراوانی به دست آورده است اما بسیاری از افرادی که آرایش دائمی را انجام می دهند از نتایج به دست آمده ناراضی هستند و اغلب از تصمیم خود پشیمان می شوند. آرایش های دائمی پس از گذشت زمان و یا عوامل طبیعی از بین نمی روند. به همین دلیل است که اگر از تاتوی خود پشیمان شده باشید تنها گزینه برای شما پاک کردن تاتو می باشد. اما درست مثل یک خال کوبی و تاتو های پوستی، پاک کردن آرایش های دائمی، کاری گران و سخت است.
چگونگی پاک کردن آرایش های دائمی

دلایل حذف آرایش دائمی

افرادی که می خواهند زیباتر شوند و همیشه روی صورتشان آرایش داشته باشند، معمولا آرایش دائمی را انتخاب می کنند. این کار باعث می شود آرایش دائمی همیشه ماندگار باشد و برای افرادی که در طول روز همیشه مشغول هستند یک راه سریع، جذاب و آسان برای مرتب و آراسته بودن در تمام طور روز می باشد. با این حال، تعدادی از مشکلات مختلف در این زمینه وجود دارد که می توانند پس از آرایش دائمی رخ دهد. شکایت های رایج بیماران از این موضوع این است که رنگ ها خیلی سنگین و غلیظ هستند و شباهتی با آنچه که آن ها خواسته اند ندارد. یکی دیگر ار نارضایتی ها این موضوع است که می گویند خطوط اشتباه یا نامنظم هستند یا ظاهری نامنظم و کثیف دارند. بسیاری از افراد هم از عوارض جانبی بسیاری شامل عفونت و واکنش های آلرژیک شکایت داشته اند. روند مد و زیبایی به سرعت در حال تغییر است به همین دلیل کسانی که آرایش دائمی را انتخاب می کنند نمیتوانند بنا به مد روز ظاهر خود را آرایش کنند. همچنین، با تغییر در سن و بالا رفتن آن، افراد  احساس می کنند که آرایش دائمی برای آنها مناسب نیست.
چگونگی پاک کردن آرایش های دائمی

 روش های حذف آرایش دائمی

در تمام این موارد، حذف آرایش دائمی بهترین گزینه برای افراد نامبرده است. قبل از داشتن هر روشی از آرایش دائمی، شما باید چندین موضوع را در نظر بگیرید. با توجه به ماهیت دائمی بودن آرایش های دائمی، تاتوی لوازم آرایشی کاری دشوار است و گاهی اوقات غیرممکن می باشد. اگر چه رنگدانه های آرایشی مانند تاتو های سنتی عمیقا به پوست وارد نمی شوند، اما دلیل نمی شود که کار ساده و آسانی باشند. گاهی اوقات حتی تکنسین ها به دلیل خطرات احتمالی و عوارض جانبی نامطلوب، تتو های آرایشی را توصیه نمی کنند. اما اگر شما واقعا نیاز دارید که این کار را انجام دهید، می توانید پس از انجام آن در صورت نارضایتی اقدام به حذف کردن آن کنید.
چگونگی پاک کردن آرایش های دائمی

کرم های پاک کننده تاتو

بعضی از مردم معتقدند که استفاده منظم از لوسیون های خاص و مخصوص، به تدریج تاتو و آرایش های دائمی را در طول زمان محو خواهند کرد. این شیوه، روشی موضعی برای پاک کردن آرایش های دائمی می باشد. با این حال، هیچ مطالعات بالینی خاصی وجود ندارد که نشان دهنده نتایجی حاصل استفاده از کرم های پاک کننده آرایشهای دائمی باشند. اکثر این محصولات حتی ادعا نمی کنند که می توانند به طور کامل تاتو را حذف کنند. در عوض، ادعا می کنند که خالکوبی کمرنگ تر و نامحسوس خواهد شد. این کرم ها ادعا می کنند که خالکوبی را با لایه برداری از لایه های ابتدایی پوست پاک می کنند اما نکته مهم این است که تاتو و آرایش های دائمی فقط روی سطح اولیه پوست نیستند و در لایه های زیرین پوست نیز وجود دارند. به همین دلیل کرم های پاک کننده تاتو روشی ناکارآمد به حساب می آیند و نمی توانند به لایه های زیرین پوست نفوذ کنند تا به جوهر تاتو برسند. در نتیجه تکنیک های حذف تاتو از طریق لیزر روشی موثر تر می باشد. با این حال، برخی از روش های موضعی جایگزین وجود دارد که می توانند به حذف رنگدانه ها کمک به سزایی کنند. به عنوان مثال، گزارش شده است، استفاده از نمک دریایی و ماساژ دادن آن به مدت دوبار در روز روی موضع تاتو شده می تواند جوهر را به مرور از بین ببرد. با این حال، این روش زمانی کار می کند که خالکوبی انجام شده 6 ماهه باشد و تاتوی دائمی نباشد. مهمتر از همه، استفاده از کرم های پاک کننده تاتو عوارض جانبی بسیاری دارند. استفاده از مواد شیمیایی مانند اسید ترشكلروز، در این كرم ها استفاده شده است. مواد شیمیایی موجود در این محصولات می توانند عوارض جانبی دردناکی مانند سوزش، زخم های دائمی، تغییر رنگ پوست و التهاب برای شخص استفاده کننده ایجاد کنند. اگر آلرژی پوستی دارید و همچنان از این محصولات استفاده میکنید، این علائم میتوانند برای شما خطرناک باشند.
چگونگی پاک کردن آرایش های دائمی

لیزر

تکنسین ها معمولا از لیزر برای حذف و پاک کردن آرایش های دائمی استفاده می کنند.در این روش، پالس های لیزر، جوهر خال کوبی زیر پوست را از بین می برند. نتایج این روش برای هر شخصی متفاوت است و نتیجه ی آن بسته به نوع لیزر و طول موج نور دارد. حذف تاتو به واسطه لیزر برای از بین بردن آرایش های دائمی روشی بسیار محبوب است. اما چون آرایش های دائمی روی صورت اعمال می شوند باید از محلی که در آن جا لیزر را انجام می دهید مطمئن باشید.

لیزر یاگ

لیزر YAG (گریت آلومینیوم یتیم) اولین و بهترین انتخاب برای پاک کردن تاتو توسط لیزر است. هدف کلی این لیزر  کمک به رنگدانه های آسیب دیده است. پرتو اشعه لیزر رنگدانه تاتو را انتخاب می کند، آن را گرم می کند و سپس آن را به قطعات بسیار کوچک تبدیل و تجزیه می کند. این ذرات کوچک رنگدانه، به اندازه کافی کوچک هستند که توسط سلول (فاگوسیت ها) جذب شوند و از طریق سیستم لنفاوی نیز خارج شوند.

عمل جراحی

آرایش دائمی ممکن است با عمل مستقیم جراحی برداشته شود. پاک کردن تاتو با عمل جراحی، تهاجمی ترین روش نیز نامیده می شود. این روش به عنوان آخرین راه حل، مورد استفاده قرار می گیرد. این روش باید فقط بر اساس توصیه پزشک انجام شود.

منبع:
نظر شما
برای ثبت نظر خود لطفا وارد حساب کاربری شوید