اشتباهات رنگ کردن موها در خانه
جلیلی   | ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ | ۱ | ۶۴ | ۱

اشتباهات رنگ کردن موها در خانه

اولین گام برای تغییر رنگ موهایتان نوع رنگی است که می خواهید برای موهایتان انتخاب کنید

اکثر زن ها می دانند که چقدر وسوسه انگیز است، در هر زمان که شما در داروخانه هستید، یک رنگ موی متفاوت تهیه کنید، و موهای خود را به رنگ های قرمز یا بلوند در بیاورید. اما قبل از اقدام به این تصمیمات عجولانه مواردی وجود دارند که بهتر است حتما قبل از انجام آن ها را بدانید. به عنوان مثال، رنگی که در کاتالوگ یا بروشور رنگی در داروخانه ها مشاهده میکنید همیشه آن رنگی نیست که روی موها شما به وجود می آید. برای به دست آمدن دقیق رنگ روی بروشور نکات بسیاری وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید. در متن زیر، ما سبک های مختلف و اتفاقاتی که هنگام بی توجهی افرا د هنگام رنگ کردن برایشان به وجود آمده است را توضیح داده ایم.
اشتباهات رنگ کردن موها در خانه

انتخاب یک رنگ بر اساس رنگ های روی بروشور

اولین گام برای تغییر رنگ موهایتان، نوع رنگی است که می خواهید برای موهایتان انتخاب کنید. اگر انتخاب های شما  در محلی که می خواهید از آن جا خرید کنید محدود است، ممکن است انتخاب برای شما سخت بشود و نتوانید رنگ مورد پسند خود را به راحتی انتخاب کنید. Tabitha Mitchell، یک مبتکر سبک در سالن Meyerland است، می گوید، یکی از اولین اشتباهاتی که افراد درباره رنگ کردن موهایشان در خانه تصور میکنند این موضوع است که می توانند با رنگ کردن مو در خانه دقیقا رنگ روی بروشور را به دست آورند و این تصور کاملا اشتباه می باشد. او می گوید، موهای افراد جنس و نوع متفاوتی دارند و همه ی افراد یکسان نیستند. آقای  Jaxcee، مدیر و مسئول رنگ درسازمان Hair Rules می گوید، علاوه بر این، اگر شما رنگ مویی که برای خرید انتخاب کرده اید را بر روی نمونه های مو های واقعی نیز مشاهده کرده باشید، باز نباید انتظار کامل از نتیجه رنگ داشته باشید زیرا نتیجه ی رنگ به نوع، جنس و تعداد موهای سفید شما بستگی دارد. به عنوان مثال، برای کسی که میخواهد موهای خود را در خانه رنگ کند، قطعا باید به رنگ موی فعلی خود توجه داشته باشد. اگر موهایتان تیره و مشکی است نمی توانید به یکباره با یک رنگ موی ساده در خانه موهایتان را به رنگ های بلوند و روشن تبدیل کنید. به طور مثال اگر موهای شما به اندازه خانم سلنا گومز تیره است و شما می خواهید آن را تبدیل به موهای خانم مایلی سایرس، تبدیل کنید، قطعا این اتفاق نخواهد افتاد.
اشتباهات رنگ کردن موها در خانه

ضرر های رنگ مو

اگر به دنبال تغییر رنگ های زیاد و متفاوت از آنچه که هستید می باشید، خریدن رنگ از داروخانه انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود و ممکن است به موهای خود در خانه آسیب برسانید. برخی از مارک های موجود رنگ مو، موادی حاوی رنگ های فلزی را در محصولات خود به کار می برند و اگر شما با استفاده از این رنگ ها بخواهید موهای خود را در خانه روشن یا بلوند کنید، می توانید آسیب های وحشتناکی به موهای خود برسانید.
اشتباهات رنگ کردن موها در خانه

استفاده درست از محصول

چند نکته درباره استفاده نادرست از رنگ مو وجود دارد که در اینجا به شما توضیح خواهیم داد. اغلب کسانی که موهایشان را در خانه تغییر رنگ می دهند، قسمت جلوی موها را بهتر از سایر نقاط رنگ می کنند و قسمت های پشتی را زیاد جدی نمی گیرند. بسیاری از افراد هم زمان رنگ گذاشتن در قسمت جلو و پشت موها را جدی نمی گیرند و معمولا رنگ مو در قسمت جلویی مو بیشتر از قسمت پشتی مو می ماند و همین امر باعث دو رنگ شدن و حتی آسیب رسیدن به مو می شود.
اشتباهات رنگ کردن موها در خانه

جنس مو

همانطور که در این مقاله گفته شد، جنس و نوع موهای هر فرد متفاوت است. افراد دارای ضخامت، جنس و تعداد لایه های کوتیکول متفاوتی هستند و به همین دلیل هنگام رنگ کردن موهای خود نتایج گوناگونی را دریافت می کنند. برخی از آسیایی ها دارای موی هایی حدود 16 تا 18 لایه هستند، در حالی که موی های اروپایی ها بین 10 تا  16 لایه می باشد. موهای نوع کریستال یا افترا، بین 8 تا 12 لایه کوتیکول دارند. هرچه تعداد لایه های کوتیکول مو کمتر باشد رنگ مو سریع تر به تار های مو نفوذ می کند و همین امر باعث سریع تر رنگ گرفتن مو می شود.

منبع:

مفید بود

نظر شما
برای ثبت نظر خود لطفا وارد حساب کاربری شوید