انتخاب رنگ موی مناسب
جلیلی   | ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ | ۱ | ۷۴ | ۴

انتخاب رنگ موی مناسب

اگر می خواهید رنگی را انتخاب کنید که بسیار طبیعی باشد بهتر است به رنگ پوست و چشم هایتان دقت کنید

بعضی از تغییراتی که می توانید در آینه ببینید مانند یک رنگ جدید برای موهایتان می تواند حال شما را خوب کند و درخشندگی و شادابی موهایتان می تواند خلق و خوی شما را نیز درخشان کند. از هر ده زن، نه زن میگویند بین کیفیت موها و اعتماد به نفسشان رابطه ی خاصی وجود دارد. اما از کجا بفهمیم چه رنگی برای موهای ما مناسب است. با چندین راهکار ساده می توانید بفهمید بهترین رنگ برای شما چه می باشد.

انتخاب رنگ موی مناسب

موهای دوران کودکی


اکثر افراد در سنین کودکی رنگ موی متفاوتی با سنین بزرگ سالیشان دارند و وقتی بزرگ می شوند به دلیل شرایط آب و هوایی و موارد مختلف دیگر رنگ موهایشان تغییر میکند. شما می توانید با مراجعه به عکس های کودکی و قدیمی خود رنگ موهایتان را ببینید و همان را برای موهای خود انتخاب کنید و مطمئنا رنگ موی طبیعی که با آن متولد شده اید به شما خواهد آمد و هیچ جای ترس و نگرانی برای شما وجود نخواهد داشت.

انتخاب رنگ موی مناسب

انواع پوست


اگر می خواهید رنگی را انتخاب کنید که بسیار طبیعی باشد، بهتر است به رنگ پوست و چشم هایتان دقت کنید و با توجه به این دو، رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید. افرادی که دارای چشمان رنگی و پوست سفید و روشن هستند، دستشان برای رنگ کردن بسیار باز می باشد و اکثر طیف های رنگی با سایه های مختلف به خصوص رنگ های روشن به صورتشان خواهد آمد. کسانی که پوستی سبزه و چشم هایی تیره ای دارند، می توانند از رنگ های تیره و دودی استفاده کنند و اگر پوست بسیار صورتی و قرمز دارید، رنگ هایی با طیف خاکستری بسیار مناسب تر از رنگ هایی با طیف طلایی برایتان می باشد. رنگ موهای موقت به شما یک موقعیت بسایرعالی برای شناخت رنگ موی مورد نظر را می دهند. عمر این رنگ موها کوتاه است و با یک بار شستشو پاک می شوند. به همین دلیل برای آزمون و خطا گزینه ی مناسبی می باشند. رنگ های دائمی با شستشو از بین نمیروند و مدت زمان زیادی طول می کشد تا خاصیت رنگی خود را از دست دهند. رنگ های دائمی معمولا با 28 الی 30 بار شستشو از بین خواهند رفت. رنگ های موقت آمونیاک ندارند به همین دلیل عمقی وارد ساقه مو نمی شوند و بر سطح خارجی می نشینند و با شستشو از بین می روند. بهتر است قبل از استفاده از هر نوع رنگ مویی که تا به حال استفاده نکرده اید مقداری از آنرا روی مچ دست خود بمالید تا از نداشتن آلرژی به آن اطمینان حاصل کنید.
انتخاب رنگ موی مناسب

رنگ های دائمی

به طور کلی رنگ های دائمی بسیار محبوب تر و مورد پسند تر اکثر افراد هستند. بسیاری از مارک های آرایشی و بهداشتی بسته یندی های رنگیه آماده ای تولید کرده اند که شما با خرید آن ها به راحتی میتوانید در خانه موهای خودتان را مشکی، قرمز، زیتونی و به هر رنگی در بیاورید. اگر میخواهید موهایتان را بلوند یا پلاتینه کنید، بهتر است به آرایشگاه برای انجام این کار مراجعه کنید و از انجام آن در منزل اجتناب کنید زیرا بعضی از رنگ ها نیاز به تخصص و داشتن مهارت دارند. شما میتوانید قبل از اقدام به تغییر رنگ از یک کلاه گیس با رنگ مورد نظر کمک بگیرید تا مطمئن شوید که رنگ مورد نظر را دوست دارید یا خیر و سپس شروع به تغییر رنگ کنید.
انتخاب رنگ موی مناسب

رنگ قرمز

انتخاب رنگ قرمز می تواند دیدنی و جذاب باشد. این رنگ یکی از پرطرفدارترین رنگ هایی است که می توانید از آن استفاده کنید، اما قبل از آن به چند نکته توجه کنید: از رنگ های قرمز با طیف آبی جلوگیری کنید. این رنگ ها غیر طبیعی می باشند. رنگ قرمز معمولا به پوست های سبزه و گرم می آید و باعث جذابیت بیشتر افراد می شود. استفاده از حنا که ماده ای گیاهی است، راه دیگری برای تغییر رنگ موهایتان به قرمز مایل به قهوه ای می باشد. بهتر است قبل از اقدام به گذاشتن رنگ بر روی تمامی موها، ابتدا قسمتی کوچک از موها را مورد امتحان قرار دهید تا از قدرت و بازدهی رنگ موی خربداری شده اطمینان حاصل کنید.
انتخاب رنگ موی مناسب
در حال حاضر موی بلوند می تواند انتخاب مناسبی برای رنگ موی دائمی افرادی که سفید هستند باشد. پس از رنگ کردن مو می توانید هایلایت و سایه روشن هایی را روی موی خود ایجاد کنید تا طیف رنگی جالبی روی موهایتان به وجود بیاید. موهای روشن معمولا دو مرحله را برای زیبا شدن پشت سر می گذارند. مرحله اول دکلره، برای باز شدن رنگ مو و مرحله دوم رنگ ساژ و رنگ اصلی می باشد.
انتخاب رنگ موی مناسب
 رنگ مشکی و تیره به پوست های سبزه و حتی روشن خواهد آمد اما باید توجه کنید که پس از تبدیل رنگ موها به رنگ مشکی تا مدتی نمیتوانید به رنگ های روشن و بلوند فکر کنید زیرا موها آسیب می بینند و باید از انجام آن ها صرف نظر کنید. رنگ های تیره و مشکی عیوب صورت را تا حدی می پوشانند و باعث کاهش سن در افراد می شوند.  

منبع:

خوب‌ بود

نظر شما
برای ثبت نظر خود لطفا وارد حساب کاربری شوید