راهنمای جامع بوتاکس مو
آفروتایم  | ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ | ۰ | ۱۹۰ | ۵

راهنمای جامع بوتاکس مو

بوتاکس مو یکی از روش های جدید برای احیا و صافی موهای آسیب دیده است

بوتاکس مو برای استفاده در ایجاد موهای زیبا مورد استفاده قرار می گیرد. دو نوع از درمان های بوتاکس وجود دارد.
اولین بوتاکس برای مو است که ماده بوتاکس را شامل نمی شود. در عوض، این یک برنامه موضعی است که به منظور احیا موهای آسیب دیده طراحی شده و باعث می شود که زیباتر و سالم تر به نظر برسد.
برنامه دیگر شامل تزریق بوتاکس به پوست سر است. این یک استفاده بی خطر از محصول بوتاکس است، به این معنی که اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) آن را برای این منظور تایید کرده است.
بوتاکس ترکیبی از سم بوتولینوم است که ماده ای است که به علت فلج عضله ایجاد می شود.
در حالیکه سم بوتولینوم می تواند در مقادیر زیاد سمی باشد، پزشکان آن را برای مقاصد سودمند در مقادیر کمتری استفاده می کنند. این می تواند شامل کاهش عرق، سردرد میگرنی، تنبلی چشم و مشکلات بلع و همچنین اهداف آرایشی باشد.
بوتاکس مو


چه کسانی می توانند از بوتاکس مو استفاده کنند

کاربردهای موضعی محصولاتی که به عنوان بوتاکس برای موی سر بازار عرضه می شوند معمولا برای کسانی که موهای شکننده، آسیب دیده یا موهای ظریف دارند توصیه می شود. افرادی که موهای آنها از طریقه حرارت دادن و رنگ کردن مکرر آسیب دیده اند، ممکن است از روش صاف کردن مو و درمان های تقویت کننده استفاده کنند.
تزریق بوتاکس برای پوست سر به افرادی که بیش از حد عرق می کنند به بازار عرضه می شود زیرا عرق می تواند مو را کثیف و بی روح به نظر برساند.
تزریق بوتاکس به پوست سر همچنین رشد مو را افزایش می دهد اما این از نظر علمی اثبات شده نیست.

بوتاکس مو


چگونگی عملکرد بوتاکس مو

ایده بوتاکس برای مو از این نظریه می آید که درمان های موضعی می تواند قسمت های آسیب دیده مو را ترمیم کرده و موها به نظر صاف تر و سالم تر می رسد. همین امر برای بوتاکس است که به صورت تزریق می شود تا خطوط و چین و چروک کاهش یابد.
محصولات بوتاکس مو حاوی ترکیباتی است که برای صاف کردن و احیا موها طراحی شده است.
شرکت ها و سالن های مو می توانند ترکیبی از محصولات مانند ویتامین ها، اسانس ها و کلاژن را به عنوان Botox برای مو عرضه کنند.
هنگامی که بوتاکس به پوست سر تزریق شود، کار اکستروژن یا غدد عرق را کاهش می دهد. در نتیجه، فرد ممکن است مقدار زیادی عرق نکند.
تزریق بوتاکس می تواند منجر به کم شدن وز مو شده و اثرات آن حتی با شستشو نیز از بین نمی رود.
خطرات و ملاحظات بوتاکس مو

گرچه بوتاکس موضعی برای تزریق مو به منظور تقویت مو و بهبود ظاهر آن، گاهی اوقات با اثرات متضاد اتفاق می افتد.
اکثر پزشکان توصیه می کنند که از این درمان ها بیش از 3 تا 4 بار در سال استفاده نشود. در غیر این صورت، شکستگی مو، نازک شدن، و تیرگی می تواند رخ دهد.
همچنین امکان دارد که این درمان ها کارساز نیز نباشند و حتی هزینه آن ها بسیار زیاد باشد.
تزریق بوتاکس به سر پوست ممکن است یک راه حل کوتاه مدت برای موهای وز یا موهای چرب باشد. در پایان بدن بوتاکس را جذب می کند، بدین معنا که فرد ممکن است کمتر از یک یا دو ماه بعد از تزریق اولیه بوتاکس متوجه کاهش اثرات آن شود.
بوتاکس مو

چشم انداز بوتاکس مو

در حالی که بوتاکس یک محصول انقلابی برای بسیاری از نگرانی ها و شرایط سلامتی است، این ترکیب به طور قطعی برای کمک به تعمیر و یا بهبود مو ثابت نشده است.
اگر فرد در معرض ریزش مو شدید باشد که با درمان بهبود نیابد، آنها باید با متخصص پوست خود صحبت کنند.

منبع:
نظر شما
برای ثبت نظر خود لطفا وارد حساب کاربری شوید