چگونگی خلاص شدن از لکه پوستی
آفروتایم  | ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ | ۰ | ۵۸ | ۰

چگونگی خلاص شدن از لکه پوستی

برای پوشاندن موقت نقاط قهوه ای می توانید از مواد آرایشی استفاده کنید

نگاه کردن در آینه و دیدن نقاط ناخواسته در روی صورت شما می تواند ناامید کننده باشد و شما احتمالا می خواهید هرچه سریع تر این نقاط را از بین ببرید. اگر لکه های پوستی، زخم ها، جوش ها و مشکلات پوستی که شما را ناراحت می کنند را روی پوستتان مشاهده می کنید، شما چندین گزینه برای درمان آنها دارید. شما می توانید درمان های خانگی را امتحان کنید یا به متخصص پوست و زیبایی مراجعه کنید. با این وجود، ممکن است روند درمان طولانی و نیازمند پیگیری های مکرر باشد.
چگونگی خلاص شدن از لکه ها پوستی

درمان های خانگی

آب آناناس را به لکه های تیره روی پوستتان بمالید. این کار باعث روشن شدن لکه های پوستی می شود. اسید و آنزیم های موجود در آب آناناس ممکن است به طور طبیعی لکه های قهوه ای را روشن کنند. تکه ای پنبه را در آب آناناس خیس کنید، سپس پنبه را مستقیما بر روی لکه های تیره تان قرار دهید و اجازه دهید خشک شود، سپس پوست خود را تمیز کنید. ممکن است آب آناناس باعث ایجاد حساسیت پوستی شود. در صورتی که این اتفاق افتاد، از مصرف آن اجتناب کنید و با متخصص پوست تماس بگیرید. روغن گل یاسمن را روی لکه های قهوه ای پوست بگذارید تا در طول زمان آنها را از بین ببرد. نقطه ای از روغن گل یاسمن را روی انگشت خود بگذارید، سپس آن را به لکه های قهوه ای صورت خود بمالید. از این روش دو بار در روز برای کمک به روشن شدن نقاط تیره پوست خود استفاده کنید. قبل از استفاده از سایر محصولات مراقبت از پوستی، مانند سرم یا لوسیون، از روغن های طبیعی استفاده کنید. هنگامی که روغن خشک شد، به روش معمول مراقبت از پوست خود ادامه دهید. مالیدن ماست روی پوست صورت به شکل ماسک، کمک می کند تا لکه های تیره از بین بروند. اسید لاکتیک موجود در محصولات لبنی می توانند لکه های قهوه ای روی پوست شما را از بین ببرند. یک ماسک خانگی حاوی ماست را روی پوست خود بمالید و بگذارید برای مدت 20 دقیقه روی پوستتان بماند. سپس صورت خود را با آب سرد شستشو دهید و با یک حوله تمیز خشک کنید. در اینجا چند روش برای درست کردن ماسک های خانگی وجود دارد: 1 قاشق غذاخوری ماست، 1 قاشق غذاخوری بلغور و جو دوسر و 2 یا 3 قطره عسل را با هم مخلوط کنید و یک ماسک خانگی برای خود درست کنید.
چگونگی خلاص شدن از لکه ها پوستی
از کرم یا سرم برای پوستتان استفاده کنید که برای روشن شدن پوست بسیار مفید است. صبح ها و عصر ها بعد از اینکه صورت خود را شستید، کرم روشن کننده یا سرم مصرف کنید. دستورالعمل های راهنما را دنبال کنید تا مطمئن شوید که از محصولات به درستی استفاده می کنید. سرم ها و کرم هایی که می توانید مصرف کنید به این صورت است:
کرم هیدروکینون
ویتامین سی
اسید آزلائیک
کرم ترتینوئین
اسید کوژیک
از کرم های سفید کننده روی پوست خود استفاده نکنید، زیرا آنها می توانند به پوست آسیب برسانند. بهتر است از متخصص پوست خود بخواهید که کرم ها ی مخصوص را برای پوست شما تجویز کند.
چگونگی خلاص شدن از لکه ها پوستی
لکه های تیره یا جای زخم ها را با یک رتینول یا آلفا هیدروکسی اسید از بین ببرید. کرم های بی ضرر و بدون نسخه که حاوی یک رتینول یا آلفا هیدروکسی اسید باشند را مصرف کنید. این ترکیبات باعث افزایش گردش خون شما می شوند، به طوری که آنها می توانند لکه های قهوه ای، جای زخم ها و آکنه را از بین ببرند. هر روز صبح و عصر بعد از شستن صورت خود کمی کرم را به ناحیه مورد نظر بمالید. اگر کرم هایی که مصرف می کنید باعث تحریک یا قرمزی پوست شما شد، استفاده از آن را فورا متوقف کنید و متخصص پوست خود را در جریان این موضوع بگذارید. ژل آلوئه ورا را به لکه های قهوه ای بمالید تا به آرامی آنها را از بین ببرد. ژل آلوئه ورا را می توانید از برگ آلوئه ورا به دست بیاورید یا یک بسته ژل آلوئه ورا آماده از فروشگاه خریداری کنید. ژل آلوئه ورا را به طور مستقیم بر روی نقاط قهوه ای قرار دهید. اجازه دهید آلوئه ورا روی پوستتان خشک شود، سپس آن را با آب سرد شستشو دهید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید تا نقاط قهوه ای را از بین ببرد. شما می توانید ژل آلوئه ورا را مستقیما از گیاه با شکستن برگ هایش، که حاوی ژل است، دریافت کنید. اگر ترجیح می دهید آن را از فروشگاه خریداری کنید، محصولی را انتخاب کنید که از 100٪ ژل آلوئه ورا تشکیل شده باشد.
چگونگی خلاص شدن از لکه ها پوستی

راهکار های آرایشی

برای پوشاندن موقتی نقاط قهوه ای می توانید از مواد آرایشی استفاده کنید. یک نقطه از پرایمر و زیر ساز آرایش را به پوست خود بمالید، سپس آن را روی پوست تا زمانی که جذب شود ماساژ دهید. پرایمر، لایه ای نازک برای کمک به حفظ و ماندگاری بیشتر آرایش و محافظت از پوست در تمام طول روز ایجاد می کند. 2 الی 3 دقيقه منتظر بمانید تا پرايمر کاملا خشک و جذب پوست شما شود. سپس می توانید از کرم پودر ها و کرم هایی که دارای پوشاندگی مناسب هستند برای پوشاندن لکه ها و نقاط قهوه ای پوستتان استفاده کنید.
چگونگی خلاص شدن از لکه ها پوستی

مراجعه به متخصص پوست

برای به دست آوردن بهترین گزینه های درمان به متخصص پوست مراجعه کنید. متخصص پوست لکه های پوستی شما را بررسی و دلیل به وجود آمدن آن ها را جستجو می کند. سپس، بهترین راه برای درمان را به شما می گوید. این کار می تواند به شما در انتخاب یک درمان ایمن و موثر کمک کند. پس بهتر است به متخصص پوست مراجعه کنید. از متخصص پوست خود بخواهید  که کرم های مناسب و تقویت کننده برایتان تجویز کند. از کرم های تجویز شده برای چند ماه استفاده کنید تا نتایج مثبت را مشاهده کنید. دستورالعمل دکتر خود را به درستی دنبال کنید. در صورت رعایت کردن نکات ذکر شده شاهد از بین رفتن لکه های قهوه ای صورت خود خواهید بود. برای کمک به حذف لکه های قهوه ای یا زخم های ناشی از آکنه، می توان از روش میکرودرم آبریژن استفاده کرد. در این روش، متخصص پوست، عمیقا پوست شما را لایه برداری می کند تا لایه های آسیب دیده پوست شما از بین برود.
چگونگی خلاص شدن از لکه ها پوستی
این کار می تواند پوستی جوان و سالم به شما هدیه کند و کمک می کند تا از لکه های قهوه ای و یا زخم های ناشی  آکنه خلاص شوید. اگر متخصص پوست شما میکرودرم آبریژن را برای شما توصیه می کند، بهتر است هر 2 هفته یک بار طی یک دوره 16 هفته ای به درمان بپردازید. این روش ممکن است باعث قرمزی یا پوسته پوسته شدن پوست شما شود.

منبع:
نظر شما
برای ثبت نظر خود لطفا وارد حساب کاربری شوید