عوارض وکس کردن صورت
جلیلی   | ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ | ۰ | ۸۲ | ۰

عوارض وکس کردن صورت

در هر نوع اپیلاسیون داشتن مقدار کمی درد اتفاقی اجتناب ناپذیر است

وکس کردن یا اپیلاسیون، یکی از انواع مختلف حذف کردن موهای زائد می باشند. اگر شما می خواهید مقدار زیادی از موهای زائد را مورد هدف قرار دهید و برای مدتی نیز از شر آنها خلاص شوید، وکس کردن ایده آل ترین گزینه برای از بین بردن موهای صورت می باشد. موم های مخصوص صورت شامل موم های گرم یا سرد و به صورت مایع هستند که پس از برخورد و مالش بر روی پوست و موهای زائد، بافت سفت و لاستیکی به خود می گیرند. شما می توانید پس از سفت شدن موم، بلافاصله درجهت مخالف رویش موها آن را بکنید. اگر شما به دنبال صاف بودن طولانی مدت پوستتان هستید، وکس کردن موهای صورت ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. در عین حال، شما باید تمام عوارض جانبی وکس کردن صورت را نیز در نظر بگیرید.
عوارض وکس کردن صورت

عوارض جانبی

شما به راحتی می توانید موم های صورت را از داروخانه های اطرافتان خریداری کنید. با این حال، نمی توان گفت مصرف موم روشی کاملا ایمن و سالم است. مصرف موم می تواند عوارضی احتمالی به همرا داشته باشد. این عوارض شامل موارد زیر می باشند.
عوارض وکس کردن صورت

احساس درد

در هر نوعی از اپیلاسیون، داشتن مقدار کمی درد، اتفاقی اجتناب ناپذیر است. روش انجام آن به این صورت است که در ابتدا موم را به موضع میمالیم و سپس نوار پارچه ای یا سلفونی را روی موم گذاشته و با سرعت از آن ناحیه بر می داریم که مرحله احساس درد نیز دقیقا در همین مرحله می باشد. مقدار درد بر اساس حساسیت پوستی شما، میزان تحمل درد، میزان و تراکم مو در شما متفاوت است.
عوارض وکس کردن صورت

قرمزی و تحریک پوست

اپیلاسیون یا وکس کردن صورت همچنین می تواند باعث ایجاد قرمزی و سوزش موقت پوست بعد از استفاده شود. بنابراین بعد از مواجه شدن با هرگونه حساسیت، باید از تونرهای حاوی الکل استفاده کنید. قرمزی پوست معمولا یک روز بعد ناپدید می شود.

بثورات پوستی

قرمزی و تحریک ناشی از کندن موهای صورت معمولا موقتی هستند. این عوارض می توانند یک روز یا بیشتر طول بکشند. اما اگر بثورات پوستی شما شدید باشد یا گسترش یابد، بهتر است بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.
عوارض وکس کردن صورت

برجستگی ها پوستی

پس از اپلاسیون، ممکن است شما متوجه برخی از زائده های پوستی شوید. این زائده ها در بالای منافذ موها و ریشه ها دیده می شوند. شما می توانید از کرم های تسکین دهنده استفاده کنید. به طور کلی این عارضه، طی چند ساعت به تنهایی از بین می رود.

موهای در حال رشد

 اگر موم را در جهت مخالف رشد مو بکشید، خطر آسیب را کم و نتیجه ی کار را بهتر می کنید. اگر ریشه های مو به طور کامل بیرون بیایند و درزیر پوست نشکنند، مشکلات کمتری به وجود خواهند آمند و از موهای زیر پوستی هم خبری نخواهد بود.
عوارض وکس کردن صورت

حساسیت به نور

هرگز نباید موم ها را به قسمت هایی که دچار آفتاب سوختگی شده اند اعمال کنید. در عین حال، پس از انجام اپلاسیون، باید مراقبت های مخصوص آفتاب را در کار های روزمره خود قرار دهید.

واکنش های آلرژیک

در موم ها محصولاتی به کار می روند که ممکن است برای بعضی افراد ایجاد آلرژی و حساسیت کنند، به همین دلیل بهتر است قبل از مصرف مقداری از موم را روی مچ دست خود تست کنید و در صورت نبود مشکل خاص، اقدام به استفاده از محصول کنید. اگر بعد از تست، مواردی مانند زگیل، خارش یا بثورات قرمز را مشاهده کردید از مصرف آن جدا خودداری کنید.
عوارض وکس کردن صورت

جلوگیری از عوارض جانبی

در حالی که تعداد زیادی عوارض جانبی مرتبط با موم صورت وجود دارند، همچنین راه هایی وجود دارند که می توانید از بروز بعضی از عوارض جلوگیری کنید. احساس درد و سوزش جزئی، برای حداقل چند دقیقه اول اتفاقی اجتناب ناپذیر است. اما عوارض جانبی دیگری، مانند خونریزی پس از اپلاسیون، عارضه ای غیر معمول است. به دقت دستورالعمل های موجود در محصولات مومی و اپیلاسیون را مطالعه کنید و مطمئن شوید که کدام محصول دقیقا برای پوست صورت شما مناسب است. از استفاده موم های مخصوص بدن برای پوست صورت اجتناب کنید. شما همچنین باید از مصرف موم ها بر روی زگیل یا خال های پوستی نیز خودداری کنید. در صورت داشتن بیماری هایی نظیر دیابت، به شما توصیه می شود قبل از اقدام به اپلاسیون کمی تحقیقات مختلف در این باره انجام دهید. در نتیجه در صورت رعایت یک سری نکات می توانید از استفاده از اپلاسیون و وکس لذت ببرید.

منبع:
نظر شما
برای ثبت نظر خود لطفا وارد حساب کاربری شوید