ضد آفتاب مناسب برای پیشگیری از سرطان پوست
آفروتایم  | ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ | ۰ | ۸۵ | ۳

ضد آفتاب مناسب برای پیشگیری از سرطان پوست

بیش از 6 میلیون نفر هر ساله در ایالت متحده بر اثر استفاده نکردن از ضد آفتاب به سرطان پوست دچار می شوند

تابستان  فصلی برای شنا طولانی، روزهای تنبلی و آفتاب گرفتن است.
اما در حالی که بسیاری از ما عاشق خورشید هستیم، آن ضررهای زیادی برای ما دارد و می تواند آسیب پایدار به پوست ما وارد کند. این می تواند چین و چروک، پیری زودرس و حتی سرطان پوست ایجاد کند.
با این حال، با حفاظت مناسب در برابر خورشید می توان از آسیب ها و عوارض احتمالی جلوگیری کرد.
این چیزهایی است که شما باید بدانید تا بتوانید پوست خود را برای تابستان حفظ کنید و به همین دلیل است که کرم ضد آفتاب بهترین دوست شما برای ساحل است.

ضد آفتاب

بهترین محافظ در برابر آفتاب

تمام کرم های ضد آفتاب به یک اندازه موثر نیستند. مهم است که برچسب ها را بخوانید و همه چیز هایی را که در آن نوشته شده است درک کنید.
SPF مقدار زمانی که شما را به دریافت آفتاب سوختگی می گذرانید نشان می دهد حتی اگر شما از کرم ضد آفتاب استفاده نکنید. این به توانایی کرم ضد آفتاب برای اشعه ماوراء بنفش (UVB) (که می تواند آفتاب سوختگی) را مسدود کند اشاره دارد، اما اشعه UVA (که به آسیب های خورشید مرتبط است) اشاره ندارد. با این حال، هر دو به خطر ابتلا به سرطان پوست کمک می کنند.
"تعیین SPF یک نقطه شروع است، اما مردم نباید فریب خورده شوند که فکر کنند که 100 SPF  نسبت به 50 دو برابر بیشتر از پوست آن ها محافظت می کنند در اکثر موارد SPF 30 توصیه می شود.
حتی با SPF 30، شما باید از حس مشترک استفاده کنید. کرم ضد آفتاب را در فواصل دو تا سه ساعته مجددا استفاده کنید، و فکر نکنید که کاملا محافظت می شوید. SPF محافظت از اشعه UVB را تعیین می کند، نه UVA. به همین دلیل مهم است که برچسب "طیف گسترده" را جستجو کنید، که به این معنی است که اشعه های UVA و UVB مسدود شده اند.
اگر تصمیم بگیرید میان کرم های ضد آفتاب شیمیایی یا مواد معدنی، پیشنهاد تصمیم گیری را بر اساس اولویت شخصی یا هرگونه آلرژی شما ممکن می سازد.

برنزه کردن

عوامل خطر برای سرطان پوست

علاوه بر تابش طولانی مدت خورشید، عوامل متعددی می توانند خطر ابتلا به سرطان پوست پوست ملانوم را افزایش دهند. این شامل:

قرار گرفتن در معرض UV

اشعه ماوراء بنفش به پوست شما می رسد از طریق قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سولاریوم و لامپ های خورشید، به DNA سلول های پوست آسیب می رساند. در حالی که اشعه های UV تنها بخش کوچکی از اشعه های خورشید را تشکیل می دهند، آنها عامل اصلی آسیب دیدگی خورشید روی پوست شما هستند.
به خصوص آفتاب سوختگی مکرر به ویژه در دوران کودکی بسیار مضر است.

خال ها

یک خال، لزوما نشانه حساسیت به سرطان پوست نیست. اما افراد دارای به خال خیلی زیاد احتمال دارد که سرطان پوست را توسعه دهند. به دنبال تغییر شکل، رنگ یا اندازه خال ها باشید.

رنگ پوست و مو

افراد دارای موی قرمز یا روشن، چشمهای آبی یا سبز یا پوستی که به سادگی دچار آفتاب سوختگی شده یا دارای کک و مک است نیز به راحتی خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهند.

سابقه خانوادگی

حدود 10 درصد از افراد مبتلا به سرطان پوست سابقه خانوادگی این بیماری دارند. این خطر افزایش می یابد اگر والدین، خواهران یا برادران فرد سرطان پوست داشته باشند. در برخی از خانواده ها این خطر ممکن است از سرگرمی های مشترک و شیوه زندگی باشد (به عنوان مثال قایقرانی یا ماهیگیری)، اما در برخی دیگر، تمایل ژنتیکی است.

یک سیستم ایمنی ضعیف

هر شرایطی که سیستم ایمنی را تضعیف می کند نیز می تواند به احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد

سن

آسیب پوست به طول عمر یک فرد تجمع می یابد، بنابراین حس می شود که سرطان پوست بیشتر در افراد مسن رخ می دهد. میانگین سن افراد مبتلا به تشخیص سرطان پوست 63 است. با این حال، ملانوما یکی از شایع ترین سرطان ها در افراد زیر 30 سال، به خصوص زنان جوان است.

جنسیت

زنان قبل از سن 50 سالگی خطر ابتلا به سرطان پوست را نسبت به مردان افزایش می دهند. اما پس از 50 سال، مردان در معرض خطر بیشتری هستند.

انواع سرطان پوست

انجمن سرطان آمریکایی گزارش می دهد که هر سال بیش از 6 میلیون نفر در ایالات متحده تشخیص داده می شوند و برخی از انواع سرطان پوست را تشکیل می دهند که از انواع سرطان های رایج هستند.
سه نوع اصلی از سرطان های پوستی عبارتند از کارسینوم سلول بازال (BCC)، کارسینوم سلول سنگفرشی (SCC) و ملانوم.
کارسینوم سلول بازال در قسمت هایی از بدن دیده می شود که در معرض خورشید قرار دارند. اگر به موقع تشخیص داده و درمان شود، آن به ندرت به سایر قسمت های بدن گسترش می یابد. کارسینوم سلول سنگفرشی نوعی سرطان پوست است که نسبتا آهسته رشد می کند که می تواند به بافت ها، استخوان ها و گره های لنفاوی گسترش یابد، جایی که مبارزه با آن سخت می شود. با این حال، زمانی که به زودی تشخیص داده می شود، SCC قابل درمان است.
ملانوما می تواند در هر جایی از بدن ظاهر شود و سریع ترین نوع رشد سرطان پوست است. این می تواند از طریق سیستم لنفاوی، رگ های خونی یا هر دو، که می تواند به بافت زیر جلدی، گره های لنفاوی، ریه، کبد، استخوان یا مغز برسد، گسترش می یابد.
اگر ملانوما تشخیص داده شود و زود درمان شود، معمولا درمان می شود. با این حال، هنگامی که آن را به سایر قسمت های بدن گسترش می یابد، ملانوم می تواند کشنده باشد.
سرطان پوست


انتخاب ضد آفتاب مناسب

در حالی که هیچ محصولی وجود ندارد که برای همه مردم مناسب باشد، استفاده از کرم ضد آفتاب یکی از بهترین راه های محافظت از پوست شما از اشعه های مضر UV است. اگر قصد دارید از این تابستان در خورشید لذت ببرید، به کرم های ضد آفتاب که برای پوست شما مناسب است، توجه داشته باشید و از آن استفاده کنید.
انتخاب ضد آفتاب مناسب
 

منبع:
نظر شما
برای ثبت نظر خود لطفا وارد حساب کاربری شوید